Gdzie wykorzystuje się pompy hydrauliczne?

Instalacje hydrauliczne możemy znaleźć w bardzo wielu różnych miejscach. Są to między innymi pojazdy budowlane, rolnicze, wózki widłowe i tym podobne. Sercem każdego układu są pompy hydraulicznehttps://komatsu-czesci.pl, które mają za zadanie sprężać olej i kierować go w miejsca, gdzie energia ma zostać wykorzystana. W poniższym wpisie przedstawimy pojazdy, które opierają całą swoją działalność, lub przynajmniej jej część, na układach hydraulicznych.

Pompy hydrauliczne – gdzie je znajdziemy?

Najlepszym przykładem pojazdu, gdzie instalacja hydrauliczna kieruje praktycznie wszystkim, jest koparka. Silnik spalinowy ma jedynie za zadanie napędzać pompy hydrauliczne, a cała reszta – w tym również jazda – jest realizowana za pomocą zużywania wytworzonego ciśnienia. W tym celu stosuje się różnego rodzaju siłowniki, które mają za zadanie np. poruszać łyżką oraz jej ramieniem. Ponieważ przez olej mogą być przenoszone bardzo duże siły, gdyż nie jest on ściśliwy, możliwe jest wykonywanie wyjątkowo ciężkich oraz wymagających prac.

Traktor również posiada pompy hydrauliczne

Okazuje się, że także w sprzęcie rolniczym instalacje hydrauliczne mogą pełnić istotną rolę. Tak jest między innymi w przypadku ciągników rolniczych. Co prawda napęd – w przeciwieństwie do koparek – realizowany jest za pośrednictwem przekładni mechanicznej, to już podnośnik trójpunktowego układu zawieszenia wykorzystuje do działania ciśnienie, wytworzone przez pompy hydrauliczne. Nie inaczej wygląda to w przypadku przyczepy, która za pomocą sprężonego oleju może realizować np. funkcję kiprowania.

Comments are closed.